Rabarberu vīns tiek ražots līdzīgi kā citi augļu vai ogu vīni. Šeit ir vispārīgs process, kā to var izdarīt:
Rabarberu sagatavošana: Rabarberi tiek nomazgāti, sagriezti mazos gabaliņos un bieži vien viegli sasmalcināti vai saspiesti, lai atbrīvotu sulu.
Cukura pievienošana: Tā kā rabarberos ir maz dabīgā cukura, vīnam nepieciešams pievienot papildus cukuru, lai nodrošinātu pietiekamu fermentācijas procesu.
Rabarberu uzlējums: Sagrieztie rabarberi tiek pārlieti ar siltu ūdeni un kopā ar cukuru atstāti ievilkties dažas dienas. Šajā laikā cukurs izšķīst un sāk veidoties pirmās fermentācijas pazīmes.
Pievieno raugu: Pēc tam tiek pievienots vīna raugs, lai uzsāktu aktīvu fermentāciju. Raugs pārveido cukuru alkoholā, un tas process turpinās vairākas nedēļas.
Fermentācija: Maisījumu lej fermentācijas traukā, kas aprīkots ar gaisa slēdzi, lai ļautu oglekļa dioksīdam izplūst, bet neļautu skābeklim iekļūt. Fermentācija var ilgt no dažām nedēļām līdz vairākiem mēnešiem atkarībā no temperatūras un citiem faktoriem.
Nosēdināšana un filtrēšana: Kad fermentācija ir pabeigta, vīns tiek noņemts no nogulsnēm un filtrēts, lai atdalītu atlikušos cietos elementus.
Nogatavināšana: Rabarberu vīns tiek pildīts pudelēs un atstāts nogatavoties. Šis posms var ilgt no dažiem mēnešiem līdz pat gadam vai ilgāk, lai vīns attīstītu pilnvērtīgu garšu.
Pildīšana pudelēs: Kad vīns ir sasniedzis vēlamo garšu un gatavību, tas tiek pildīts pudelēs un aizzīmogots.
Tāds ir pamatprocess rabarberu vīna ražošanai. Receptes var atšķirties, pievienojot citus aromatizētājus vai piedevas pēc individuālām vēlmēm.